Můj vysvlečenej deník. Tak trochu jiná kniha

14. october 2012 at 11:42 | potato |  shits
Je příjemný objevovat sex - dokud do pokoje nevtrhne táta. Je opojný vychutnávat si první velkou lásku - dokud neskončí nešťastně. Je užitečný mít kámoše, kterej ti vždycky rád ubalí špeka - doku se ti nerozjedou depky. Je vzrušující pohrávat si s myšlenkou, jestli by nebylo lepší nebejt - dokud si tě nevezmou do parády doktoři. Je skvělý mít kámošku, který můžeš všechno říct - doku tě nepodrazí. A je úžasný mít svoje velký tajemství - dokud se kolem tebe neprojde smrt.

Autobiografická kniha Johany Rubínové kterou napsala v sedmnácti letech. Na gymnáziu Johaně nabídl její učitel semináře češtiny aby si začala psát deník a potom mu ho nosila přečíst. A tak Johana psala a psala a najednou jí češtinář nabídl schůzku s nakladatelem Hlaváčem.
V knize zároveň popisuje svou první lásku, nešťastnou první lásku, při níž si podřezala žíly a skončila v blázinci. Popisuje všechno. Celý svůj život.
Když byla malá zemřela jí máma smrtí, o které nikdo nic neví. Zároveň si ale myslí že její táta není její biologický táta a rozhodne se hledat Mahmúda, který byl s její mámou když umřela.

Ukázka z knihy. (I. sešit Jaro na zabití, str. 6, Pondělí 15. května 2006)
,,Bavíte se vůbec vy holky někdy vo šukání?'' zeptal se mě dneska večer Ondřej. Vyletělo to z něj v úplně nevhodný situaci - když jsme se náhodou potkali při venčení našich psů v hruškový aleji. Řekl to strojeně jako ochotnickej herec a divně koukal, takže mi bylo hned jasný, že si na mě tu otázku pěkně dlouho připravoval. Ondřeje mám svým způsobem ráda. A tak jsem se ani nezachechtala, jak mi poroučelo něco vevnitř, ani neudělala takovej ten rozpačitej ksicht, jak dělá Andy, když se bavíme... no, vo šukání, ani jsem ho nezpražila: ,,Taky bys chtěl, abych tě tam měla, co, ty úchyle?'' , jak by to udělala Kasandra, která je přece jenom v některejch věcech vostřejší než já, a ani jsem se neotočila a neodešla, jak by to udělala Káča.

(I.sešit Jaro na zabití, str. 61, Třetí kalhotky)
Havrlant je možná sprostej a chlípnej, ale na druhý straně v tý svý neotesanosti, bejvá někdy docela vtipnej. Někdy. Vymyslel spoustu hlášek, který se ve třídě ujaly. Teda mezi klukama určitě. Třeba: Vyříkejte si to mezi čtyřma stehnama. To doporučil Andy a Vectorovi, který se pořád míjej. Nebo když jsme jeli na vejlet do Písku, tak v autobuse vykřikoval: ,,Jednou do Písku, jednou do ní!'' A do telefonu se Havrlant představuje: ,,Tady autobusový nádraží Deflorenc!'' Ale jeho nejslavnější hláška je: Ta onanie už mi nejde, jak mi chodívala. Havrlant s Hagridem ji používaj málem místo pozdravu a jednou jsem ji slyšela i od útlocitný Káči, který se Havrlant celkem hnusí.

(II. sešit Horký léto lásky, str. 139, Náhradník)
Kasandra mi jednou řekla, že mám křehkou sexualitu. Nevím přesně, co tím myslela. Ale vzhledem k tomu, že Kasandra není žádná velká myslitelka, tak mi asi jenom chtěla naznačit, že bych se v sobě a ve věcech, který se týkaj vztahů, neměla tolik nimrat. Jenže jí se to řekne... Jestli Kasandra nekecá, tak se jenom od začátku letošního roku vyspala s pěti klukama. Což je o jednoho víc, než jsem já stihla za celej svůj život. Teda - ne že bysme s Kasandrou v těhlech věcech nějak soutěžily, ale každopádně to divný je.

Můj názor
Když jsem knihu četla poprvý, přečetla jsem ji asi za necelej tejden :D. Teď ji čtu podruhý a líbí se mi. Je to prostě správná pubertální knížka plná alkoholu, trávy a sexu. Ne že bych byla na takový věci vysazená, ale prostě se to strašně dobře čte :D! Určitě doporučuju.

 


Comments

1 ema ema | 14. october 2012 at 12:22 | React

Hezký post :)
Možná bys měla zájem o giveaway :)
http://she-is-the-1.blogspot.ch/2012/10/giveaway-iv.html

2 Chloe Chloe | Web | 14. october 2012 at 18:42 | React

Vypadá to dobře :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.