Change Your Life | jedna

5. march 2013 at 20:43 | Car D'Ginger [Weasley] |  Change Your Life | ONLY in iwantfreedom

Protože se mi nic jinýho psát nechce a deníček mě nebaví, tak tady máte první kapitolu nový fanfiction Change Your Life. ENJOY IT :*


,,Myslíš si, že je to dobrej nápad?'' zeptala se mě moje černovlasá kamarádka Shay, dívajíc se do zrcadla.
,,Jo, je. Proč by nebyl?'' chytla jsem ji za ramena a otočila k sobě ,,Prostě si sedni a nech to na mně.'' Sedla si na židli naproti oknu a já si odběhla pro svůj kosmetický kufr. Dostala jsem ho před dvěma rokama k narozeninám. Vozila jsem ho všude, protože jsem bez něj nemohla delší dobu vydržet. Bylo v něm všechno možné od štětců, očních linek až po nejrůznější odstíny rtěnek. Seběhla jsem zpátky po schodech dolů, položila kufřík na zem a prohlédla si Shay. Měla jsem v hlavě perfektně vymyšlené, jak bude její líčení vypadat. Shay se nikdy moc nelíčila. Dávala si pouze pudr (měla bezproblémovou pleť s tím správným odstínem) a řasenku (genetika ji ošidila o dlouhé a husté řasy). Nechtěla jsem to s jejím líčením nijak přehnat, protože jsem věděla, že by se naštvala. Vyndala jsem korektor a zakryla jí kruhy pod očima. Říkala, že se chystá na rande s jedním moc hezkým klukem ze školy a popsala mi, jak chce, aby její líčení vypadalo. Mělo být jednoduché a hlavně přirozené. Já se ale rozhodla trošku zakouzlit.
,,Teď se hlavně nehejbej.'' chytla jsem jí za bradu a natočila jí ke světlu. Sundala jsem víčko z očních linek ve fixu a nakreslila jí perfektní tenkou linku, která její oči zvýraznila. S řasenkou jsem to nechtěla moc přehánět, a tak jsem její řasy trošku pročesala a nanesla dvě vrstvy řasenky.
,,Jak to vypadá?'' zeptala se mě a podívala se mě.
,,Perfektně. Už to skoro je.'' usmála jsem se, sklonila se a začala hledat v kufříku správný odstín lesku na rty. Milovala jsem výrazné barvy, ale věděla jsem, že Shay by se to nelíbilo. I přesto jsem chtěla aspoň trochu zvýraznit rty, a tak jsem vytáhla růžový lesk. Nakonec jsem ještě použila bronzer a podala Shay ruku.
,,Tak teď zavři oči a podej mi ruku.'' Shay mi podala ruku a zvedla se. Pomalu jsem ji odvedla před zrcadlo. ,,Tak teď otevři.'' zasmála jsem se. Shay otevřela oči a celá se rozzářila.
,,No páni. Vůbec se nepoznávám.'' zašeptala.
,,Ale prosímtebe, vždyť v tom žádná změna není. Akorát nepoužíváš výrazný lesky a oční linku.'' pokrčila jsem rameny.
,,Je to fakt krásné. Děkuju ti.'' usmála se a obejmula mě.
,,Opatrně, opatrně.'' vyjekla jsem. ,,Nechci aby sis to zničila už u mě doma.'' Zasmála se. Podívala se na sebe ještě jednou do zrcadla a mrkla na sebe.
,,Tak já asi půjdu.'' vydechla a otočila se k odchodu.
,,A nezapomeň : Jestli se na tebe budou otáčet jiní chlapi a on se na tebe nepodívá, vyklašli se na něj.'' usmála jsem se. Shay se naposledy usmála, mávla rukou a zmizela za dveřmi.
,,Neboj, mám co jíst. Jo, koupu se každej den. Do školy taky chodím. No tak, neboj se pořád mami. Jsem v pohodě.'' zasmála jsem se potom, co jsem mámě odpověděla na její dotazy. Máma odjela do nějakých lázní na druhém konci státu, které dostala od táty k narozeninám. Táta pracoval jako lékař ve válce a momentálně bojoval někde v Afghánistánu. Viděla jsem se s ním přibližně dvakrát do roka, ale když se zadařilo a on dostal volno, tak i čtyřikrát. Nebojoval, ale i tak jsem se o něj bála i přesto, že mi říkal, že mu nehrozí žádné nebezpečí. Máma pracovala každou chvíli jinde, protože nikde nevydržela. Měla výbušnou, netolerantní, ale zároveň vcelku klidnou povahu, když chtěla. Jenom ji musel člověk poznat, což se ale hodně lidem nedařilo. Ani jeden z mých rodičů nevydělával velké peníze. Většina lidí si o mně myslela, že pocházím z hodně bohaté rodiny, když studuju na tak prestižní kosmetické škole, ale opak byl pravdou. Jelikož moje máma nevydržela v žádné práci dlouho, tak měla každý měsíc jiný plat. A tátova výplata byla rozdělena na půlku. Jedna zůstala u něj a druhá šla k nám. Na P.B.S. jsem se dostala jenom díky stipendiu.
,,Taky mi chybíš.'' řekla jsem a položila mobil. Rozhlédla jsem se po pokoji. Celý den jsem měla volný, kromě večera. Večer mě totiž čekalo líčení modelky na nějakou módní přehlídku vysokoškolaček. Netušila jsem co budu do toho večera dělat, když teď bylo teprve devět ráno, venku pršelo a přátele jsem neměla. Kromě Shay. Ta ale byla s Matyasem, což znamenalo jenom jediné, že to s Matyasem dopadlo skvěle. Když mi Shay napsala SMS Později se ti ozvu. Vypadá to dobře :). xoxo Shay, tak jsem netušila, že je to tak vážné, aby spolu strávili další den. Podívala jsem se z okna a pořád nevěděla co budu dělat. Ten tichý zvuk deště mě neskutečně uklidňoval a ke všemu ještě uspával. Odešla jsem do kuchyně a otevřela lednici. Vůbec nic tam ale nebylo. Budu muset zajít nakoupit. řekla jsem si a lednici znovu zavřela. Sklonila jsem se a otevřela mrazák, protože jsem si vzpomněla, že by tam měl být nenačatý kelímek mentolovo-čokoládové zmrzliny. Když jsem otevřela první šuplík, usmála jsem se. Byl tam. Vytáhla jsem ho, vzala jsem si lžičku a odešla do obýváku. Našla jsem si disneyovku, přikryla se dekou a pustila se do zmrzliny.
,,Kde sakra seš?'' řvala na mě Lisa z mobilu. Lisa byla pořadatelkou té vysokoškolské přehlídky, kde jsem měla líčit.
,,Nechápu co šílíš. Začíná až za sedm hodin.'' odpověděla jsem otráveně.
,,Já se neptám, kdy začíná, ale kde seš!''
,,Doma. Kde bych asi měla bejt?'' řekla jsem a vypnula televizi. Bezva, filmový den asi skončil.
,,Fajn, tak přijeď co nejdřív.'' řekla a ani se nerozloučila. Zašklebila jsem se. Zvedla jsem se, hodila lžičku do dřezu a zbytek zmrzliny schovala do mrazáku. Vypadá to tak, že pro klid Lisi se budu muset jít převléct a odjet na tu přehlídku, která začíná až za několik hodin. Otevřela jsem skříň v pokoji a vytáhla šedé skinny a černé tričko s lebkou. S líčením jsem se nechtěla zdržovat, a tak jsem si jenom nakreslila linku na oční víčko, dala silnou vrstvu řasenky a na rty nanesla lehce růžovou rtěnku. Do kabelky jsem naházela nejdůležitější věci, vzala kosmetický kufr do ruky a odešla do chodby. Obula jsem si růžové válenky, křivák a vyrazila ven. Déšť se změnil na první sníh v tomto roce.
Nasedla jsem do auta, nastartovala a vyjela. Cestou na místo, kde se měla přehlídka konat, jsem všude viděla billboardy s One Direction. Britská klučičí popová skupina, která všechny pobláznila. Šla jsem ve škole po chodbě a slyšela jsem jenom ,,jak jsou boží'', ,,jsou strašně krásní'' a ,,Niall je nejhezčí''! Přiznávám, že Shay z nich byla taky vedle. Takže naše obědy vypadaly tak, že já se vrtala vidličkou v obědu, Shay celou dobu mluvila o One Direction a já už z toho nemohla ani jíst. Nechci tím říct, že bych byla hater, líbili se mi a jejich hudbu jsem si ráda poslechla, ale nebyla jsem taková fanatická fanynka jako všechny ostatní. Baby you light up my world like nobody else. The way that you flip your hair. Aha, my o vlku a vlk právě v rádiu.
Zajela jsem na parkoviště před tělocvičnu, posbírala si svoje věci a vydala se ke dveřím tělocvičny. V tu chvíli mi zabzučel mobil. Začala jsem hledat ve své bezedné kabelce iPhone. Vytáhla jsem ho a podívala se na obrazovku. Jedna nová SMS. Rozběhla jsem se pod stříšku u dveří, abych nestála v tom dešti a potom si přečetla zprávu. Nemáš zejtra čas? Mohly bychom si udělat dámskou jízdu!! xoxo Shay Usmála jsem se. Platí!!! odepsala jsem. Aspoň něco mi zlepšilo náladu před tím smrtelným setkáním s Lisou.
 


Comments

1 K. Lee K. Lee | Web | 5. march 2013 at 20:59 | React

Skvělé to je)

2 vendy vendy | Web | 6. march 2013 at 10:08 | React

Taky bych psala povídky, ale když tohle čtu - umírám. Krásně píšeš. Máš na to fakt talent a to bez diskuze. Nepřeskakuješ, máš to promyšlený, fakt krása :) Ani nevím, co říct, ale kdybys vážně napsala knížku, byla by to jedna z mých nejoblíbenějších:)!!! Jen tak dál, těším se na další!
P.S. : máš fakt štěstí, když ti to říkám, protože jinde na blogách mě ty povídky ani nebaví číst:D O:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.