LONDON&BRUGGE TRIP

4. april 2013 at 15:21 | Caroline |  diary
Když jsme kolem čtvrté/páté hodiny vyjížděli z Prahy směrem na Chodov a Německo, říkala jsem si, co mě asi čeká. Fotek Londýna a Belgie jsem viděla nespočet, ale jaké to je vlastně doopravdy jsem netušila. Co když mě Londýn zklame? Co když bude úplně jiný než jaký jsem si ho představovala? Naštěstí jsem po příjezdu do Londýna zjistila, že je ještě lepší než jaký jsem si ho představovala.

Během noci jsme projeli Německem a v půl osmé jsme byli v Bruggách, kde jsme dostali snídani a v půl deváté jsme vyrazili do města. Procházeli jsme malebnými uličkami, které byly plné obchůdků s překrásnými polštářky (taky jsem si jeden koupila) a čokoládovými pralinkami. Doslova všude byla cítit čokoláda. Když jsme se prošli po Bruggách, dostali jsme šestihodinový rozchod. Okamžitě jsme vyrazili do obchodů, abychom si nakoupili. Taky jsme navštívili Muzeum čokolády. Kolem čtvrté odpoledne jsme se vydali k autobusu, jelikož jsme měli vyjíždět do Calais ve Francii, kde jsme byli ubytovaní. Byli jsme ubytovaní v hotelu Formule 1, který cestovní kancelář ABC Tours využívá vždy. Pokoj byl malý (pouze postel, stůl a zrcadlo) a koupelny se záchody byly společné. Rozhodně se mi ale francouzský hotel líbil víc než britský. Ráno jsme vstávali ve tři hodiny ráno (já tomu říkám nekřesťanský čas), abychom stihli trajekt na 5. 45. Z trajektu jsem měla hrozný strach, protože se mi většinou na lodi dělá blbě a hele, fakt mi blbě bylo. Po hodině a půl jsem to měla konečně za sebou, my vyjeli z přístavu Dover a za dvě hodiny jsme byli v centru Londýna. Ihned jsme začali s jeho prohlídkou. Začali jsme u London Eye, Houses of Parliament s Big Benem, Westminster Abbey, prošli kolem několika pomníků z 2. světové války, Downing Street přes mříže, prošli nějakým muzeem či čím s koňmi a zamířili k Buckingham Palace, kde jsme viděli začátek střídání stráží. Od Buckinghamu jsme šli po The Mall, Trafalgar Square, potom do China Town a prohlídku jsme zakončili na Piccadilly Circus, kde jsme dostali rozchod na čtyři hodiny. Já ihned zamířila do suvenýrů, potom jsme šli na Oxford Street a nakonec na oběd do China Town. Jelikož se blížil náš sraz, tak jsme opět zamířili zpátky k Trafalgar Square a koupili si latte u Starbucks. Na Trafalgar Square jsme měli ještě čas, a tak jsme šli do The National Gallery, kde byly obrazy. Největší radost mi udělal obraz prince Williama s princem Harrym a obraz princezny Kate. Potom jsme odjeli do hotelu a druhý den ráno jsme opět vyrazili do Londýna. Tentokrát do té starší části- The City. Zde jsme viděli překrásný Tower Bridge a navštívili jsme Tower, kde jsem byla nadšená hlavně z královských korunovačních klenotů.

Jakmile jsme toto všechno prošli, zamířili jsme opět zpět k trajektu a vyrazili domů. A moje pocity z tohoto zájezdu? ZAMILOVALA JSEM SE! Londýn je to nejkrásnější město, jaké jsem kdy viděla. Opravdu jsem nic krásnějšího nikdy neviděla. Pokud jste ještě v Londýně nebyli, tak ho urychleně navštivte! Nevíte o co přicházíte :). Fotek mám opravdu nespočet, a tak jsem vybrala jenom ty nejlepší!

DO FOTOGALERIE

 


Comments

1 IfynKa^^ IfynKa^^ | Web | 4. april 2013 at 19:09 | React

Docela ti zavidim:33 ty fotky jsou fakt uzasny!!! Taky jsem driv chtela do Londyna, nevim nejak me to preslo, ale i tak bych se tam chtela podivat!! Diky za navnadeni:-D

2 S-hejvi S-hejvi | Web | 5. april 2013 at 10:53 | React

tak to je paráda! zavist..fotky jsou boží<3

3 Denn Kamze Denn Kamze | Web | 5. april 2013 at 14:17 | React

Máš pěkný blog ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.