Change Your Life | dva

4. may 2013 at 10:42 | Caroline |  Change Your Life | ONLY in iwantfreedom

Vstoupila jsem do obrovské místnosti sportovní haly a zadržela dech. Celá tělocvična byla úplně změněná. Uprostřed bylo postaveno přehlídkové molo a kolem postaveny židličky. Úplně vzadu, nakonci mola, byla přistavena stěna se závěsy, kde se budou modelky převlékat. Po stropě se táhly bílé závěsy, vzájemně propojeny, které překryly světla. V každém rohu byly obrovské lampy. DJ sedící na pravé straně právě zkoušel mix pro dnešní večer. Vydala jsem se k molu, vystoupila po třech schodech a šla ke stěně. Když jsem se chystala vstoupit, vyletěla odtamtud Lisa.
,,No konečně jsi tady!!'' rozmáchla rukama a vtáhla mě dovnitř. ,,Už jsem myslela, že nepřijedeš.'' zamračila se.
,,Proč se rozčiluješ? Vždyť to začíná až za několik hodin.''
,,To sice jo, ale taky nějakou dobu trvá, než modelky nalíčíš.'' přivedla mě s židličce se stolkem a zrcadlem kolem kterého byly žárovky.
,,Prosímtebe. Já jsem blesk.'' zasmála jsem se.
,,Fajn.'' usmála se. ,,Tady je tvůj stolek. Budeš líčit tři modelky z devíti. CO TO TAM ZASE VYVÁDÍTE?!'' zařvala, až jsem nadskočila a rozběhla se do rohu ke třem modelkám. Vzdychla jsem a položila si kufřík na stolek. Otočila jsem se a vydala se zpátky k molu. Během hodiny by tu měl být přítel, který mi slíbil, že se přijde podívat. Mrkla jsem se na hodinky.
,,Ahoj.'' zaklepala mi na rameno nenápadná dívka se zrzavými kudrnatými vlasy. ,,Ty jsi určitě Spencer, viď?'' zeptala se jemným hláskem.
,,Ahoj, jo jsem. Jaktože se znáš?'' zeptala jsem se a prohlédla si ji. Byla ve světle růžových šatech, květinovaných martenskách a bez makeupu. I když to bylo docela šílená kombinace, strašně jí to slušelo. Vypadala jako víla.
,,No vím, že mě budeš dneska líčit a ta co to pořádá. Louisa nebo jak se jmenuje.'' odmlčela se.
,,Lisa.'' mrkla jsem.
,,Jo jasně, no tak říkala, že jsi krásná a máš skvělej styl, tak jsem tě podle toho hledala.''
,,To, že ti Lisa o mně řekla?'' zasmála jsem se.
,,Jo jasně. A měla pravdu.'' usmála se.
,,Nepřeháněj. A jak se jmenuješ?'' zčervenala jsem.
,,Edith. Studuju na konverzatoři v San Francisku.'' usmála se.
,,V San Francisku?'' udivila jsem se.
,,Co je na tom divnýho?'' zasmála se.
,,Tys jela takovou dálku až sem do New Yorku jenom kvůli týhle přehlídce?''
,,Přišlo mi to v tu chvíli jako dobrý nápad.''
Zasmála jsem se. Vtom mě někdo zezadu chytil za boky.
,,Ahoj lásko.'' zašeptal mi do ucha. Otočila jsem se a za mnou stál můj přítel Vitus. Ale já mu raději říkala Vit, protože jeho jméno mi vždycky přišlo jako z jiné doby.
,,Budu muset jít Edith. Uvidíme se později.'' mrkla jsem a chytila Vitu za ruku.
,,Rád tě vidím.'' usmál se.
,,Strašně jsi mi chyběl!'' vrhla jsem se mu kolem krku. Vit byl úplně jiný než ostatní kluci, jaké jsem kdy poznala. Neustále byl vysmátý a na ostatní působil vyhuleným dojmem. Měl rozcuchané hnědé vlasy, zářivé tmavé oči a trochu výrazné lícní kosti. Začali jsme spolu chodit před třemi roky úplnou náhodou. Šla jsem k doktorovi na sundání sádry z ruky, ale čekárna byla plná, a tak mě Vit pustil na své místo. Pak jsme se začali scházet a od té doby jsme spolu.
Odtáhl se a pohladil mě po vlasech.
,,Máš dneska večer čas?''
,,No, po přehlídce mám horu času.'' mrkla jsem.
,,A co bys řekla na tohle? V osm u mě?''
,,Platí.'' políbila jsem ho.
,,Hej Spencer!!!!''
,,O můj bože.'' zaškaredila jsem se, protože nás Lisa vyrušila zrovna z toho nejlepšího.
,,Je čas.'' řekla, když k nám docupitala na tom svém 10 centimetrovém podpatku.
,,Tak já půjdu. Uvidíme se večer.'' usmála jsem se a ještě jednou Vitu políbila. Lisa nás celou dobu propichovala pohledem.
,,Sluší ti to.'' usmála jsem se, když jsem dolíčila Edith. Měla předvádět oblečení mezi posledními a byla mou poslední modelkou na líčení.
,,Děkuju. Jsi hvězda.'' rozzářily se jí oči při pohledu do zrcadla.
,,Ale kdepak.'' zasmála jsem se, ale zčervenala. Musela jsem uznat, že fakt vypadala perfektně. Nejdřív jsem se bála, protože zkombinovat líčení s těmi jejími zářivými zrzavými vlasy bude extrém, ale nakonec to dopadlo líp než jsem čekala. Vlasy měla hladce vyžehlené a leskly se tak, že to vypadalo, jako by měla ve vlasech třpytivý prach. Z jejích překrásných zelených očí se staly dokonalé kočičí oči. Na rtech měla pouze rtěnku v nude odstínu, aby nebyla příliš výrazná vzhledem ke svému modelu.
Zazněly tóny písně Criminal od Britney Spears, a to bylo znamení k tomu, že začíná poslední blog přehlídky. Edith se zhluboka nadechla a obejmula mě.
,,Drž mi palce, ať to nějak nezkazím.'' zasmála se.
,,Neboj se. Ty jsi perla večera.'' usmála jsem se a dívala se na ni, jak odchází v neonově růžových balerínkách. Otočila a zamávala mi. Mávla jsem jí a začala si sklízet kosmetiku do kufříku.
,,Bylo to perfektní!'' křičela Lisa, když sundávala zátku ze šampaňského. ,,Musíme to náležitě oslavit. Co myslíte?'' zasmála se a každému nalila do připravené skleničky bílého vína. Všichni vykřikli nadšením. Upila jsem trochu vína a vzala kufřík do ruky.
,,Ty už musíš jít? Já myslela, že to oslavíme.'' přiběhla ke mně Lisa.
,,Jsem na večer domluvená s Vitusem a ještě musím zajet domů.'' usmála jsem se a odložila skleničku na pult.
,,Aha.'' zamračila se. ,,Tak se měj. A díky, žes nám dneska pomohla. Fakt se ti to povedlo.'' ukázala mi palec nahoru.
,,Jsem ráda, že jsem mohla být součástí přehlídky. Měj se.'' usmála jsem se a otočila se k odchodu. Když jsem šla k autu, byla už tma. Naštěstí už nesněžilo. Při každém kroku mi pod nohama křupal čerstvě napadaný sníh. Nasedla jsem do auta a jela domů. Rychle jsem se převlékla do tepláků, mikiny a vyrazila k Vitovi. Bydlel ode mě jenom o 3 ulice dál, a tak jsem šla pěšky.
O půl hodiny jsem stála před vybledlou žlutou bytovkou ve které Vitus bydlel. Zazvonila jsem a během chvíle jsem byla u něho v bytě.
,,Doufám, že tady se mnou dneska zůstaneš.'' usmál se.
,,Zůstanu.'' zavřela jsem oči, stoupla si na špičky a políbila ho.
 


Comments

1 vendy vendy | Web | 4. may 2013 at 13:38 | React

nevím, co říct, je to prostě skvělý ! :) jako bych četla knížky od Lanczový. nemám, co vytknout!:)

2 Dixie Dixie | Web | 4. may 2013 at 17:34 | React

Mě galerii zamítli, protože jsem neměla v hlavičce stránky reklamu a tlačítko s odkazem na So Sugary, a jinak když se ti s galerií něco stane tak jsem to napsala na fórum So Sugary a tam mi poradili :) Ale spravila mi to potom kamarádka :)

3 S-hejvi S-hejvi | Web | 4. may 2013 at 20:36 | React

je to dokonalé..povedlo se:)

4 brre brre | Email | Web | 5. may 2013 at 18:04 | React

k jakýmu blogu bys chtěla galerku? k tomuhle? oni to neschválí každýmu...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.