Change Your Life | tři

18. may 2013 at 9:30 | Car |  Change Your Life | ONLY in iwantfreedom

Když jsem se ráno probudila, slunce svítilo skrz žaluzie a zalévalo místnost příjemnou zlatavou barvou. Divila jsem se, jak rychle se začalo měnit počasí. Přetočila jsem se na druhou stranu. Vitus ležel na zádech a pomalu oddychoval. Ruka mu visela z postele a nohu měl přehozenou přes peřinu. Musela jsem se usmát. Když spal, nikdy nevypadal na svůj věk. Byl jako malý kluk. A hrozně mu to slušelo. I s těmi rozcuchanými vlasy. Vstala jsem a potichu odešla do kuchyně. Zapnula jsem ohřívač vody, vytáhla kávu a zatímco se voda ohřívala, sáhla jsem po mobilu. Zprávy žádné, zmeškaná volání taky ne. Sakra. Shay! Rychle jsem jí napsala SMS o tom, že přijdu až po jedenácté. Nakonec jsme se domluvily, že budeme spolu už od rána, ale nějak jsem to nestíhala. Voda se konečně ohřála, a tak jsem nabrala kávu, dala ji do hrníčku a zalila vařící vodou. Devět pryč. Mám jenom dvě hodiny, abych všechno stihla. Začala jsem prohrabávat spíž, abych našla vafle. Vytáhla jsem je, strčila na pánvičku a ohřála je. Mezitím jsem si nachystala brusinkový džem a když byly hotové, natřela jsem je a odešla ke stolu. Zakousla jsem se do jedné vafle a podívala se na mobilu na e-mail. Pět nových e-mailů. Většina z nich byla poděkování za včerejší přehlídku, jiné spamy. Ale jeden e-mail byl od někoho, koho neznám.

Od: LondonStylistBand.co.uk
Komu: Spencer Loday
Předmět: Přehlídka

Dobrý den, slečno Loday. Včera jsme si Vás všimli na přehlídce, kde jste líčila několik ''modelek''. Jste vyučená kosmetička?
Skvěle se i oblékáte. Neuvažovala jste o povolání stylistky a vizážistky? Měli bychom návrh, ale potřebovali bychom se s Vámi sejít. Určitě se nám ozvěte a domluvíme se!
S pozdravem Lauren Lewis, LondonStylistBand.co.uk

Kousek vafle mi zaskočil v krku. Netušila jsem, co to má znamenat, ale rozhodla jsem se, že odepíšu.

Od: Spencer Loday
Komu: LondonStylistBand.co.uk
Předmět: Přehlídka [odpověď]

Dobrý den, Lauren Lewis z LondonStylistBand.co.uk. Velmi mě Váš e-mail překvapil a potěšil. Momentálně studuji poslední rok na The Prestigious Beauty School. Tím, že se skvěle oblékám jste mě poněkud zaskočili. Většinou si na sebe beru jenom to co mám po ruce. Pokud budete chtít, klidně se můžeme sejít. Jen mi prosím dejte vědět kdy a kde se setkáme.
S pozdravem Spencer Loday

Celý e-mail jsem si po sobě ještě 3x přečetla, a pak ho odeslala. Napila jsem se horké kávy a kousla si vafle.
,,Ahoj lásko.'' Vita mě políbil na ucho. Vafle mi opět zaskočila v krku. Položila jsem si na talířek spolu s hrníčkem kávy. Otočila jsem se k Vitovi.
,,Ahoj.'' usmála jsme se a políbila ho.
,,Jak ses vyspala?'' zastrčil mi pramen vlasů za ucho a sedl si vedle mě na barovou židličku. Zakousl se do mé vafle.
,,Hele. Udělej si svou.'' zasmála jsem se.
,,Promiň.'' udělal štěněčí pohled a pak se rozesmál. Pokaždé, když jsem u něj přes noc zůstala, tohle udělal. Dalo by se říct, že to byla taková naše hra. Ranní rituál. ,,A vyspala jsem se dobře. Co ty?'' znovu jsem se napila kávy.
,,Dobře. Akorát mě dneska čeká hodně vyřizování, takže se musím jít připravit.''
,,Takže se už dneska neuvidíme?'' sklopila jsem oči ke svým černě nalakovaným nehtům.
,,Ne, ale až budu mít čas, tak ti napíšu.'' usmál se a odešel do koupelny. Vzdychla jsem, dojedla snídani a špinavé nádobí odnesla do umyvadla.
,,Promiň, že jdu tak pozdě.'' vyhrkla jsem, když jsem doběhla k Shay.
,,Nic se neděje.'' usmála se.
,,Co to máš na sobě?'' zasmála jsem se, narážejíc na její růžovou zástěru s krajkou.
,,Zástěru na vaření.'' pohladila lem zástěry. Nikdy jsem Shay v něčem takovém neviděla. Ona nebyla typ ani na tepláky natož na zástěru. Vždy byla upravená, většinou v botech s podpatky a perfektně sednoucích džínách. Což byl celkem protiklad, když se moc nelíčila a dávala přednost nahému líčení.
,,Takže co máme na programu?'' hodila jsem tašku na lavičku v chodbě a vyzula se.
,,Filmy, jezení pizzy, prostě to co vždycky ne?'' zamrkala, když jsme vstoupily do obýváku.
,,Stalo se něco, Shay?'' zeptala jsem se a podívala se na ni. V očích jí nejiskřily hvězdičky jako vždy, ani úsměv, který má těměř vždy, někam zmizel.
,,Jenom jsme se trochu s Dominem pohádali.'' pokrčila rameny.
,,Vy jste byli... no jako... navážno?''
,,Dalo by se to tak říct,'' usmála se ,,ale myslím, že to bude dobrý. Nebudeme o něm dneska už vůbec mluvit, nechci na něj myslet.'' natáhla se pro několik DVD.
,,Dobře. Bude to dobrý, uvidíš.'' zamrkala jsem.
,,Tak na co se budem dívat?''
,,Rozhodně ne na Stmívání,'' řekla jsem rozhodně a hodila několik DVD s díly Twilight ságy na gauč. ,,Jinak cokoliv.'' usmála jsem se.
,,Dobře, tak já se skočím převléct, zajdu dolů pro pití a ty zatím objednej pizzu.''
Těsně před půlnocí jsem odcházela od Shay. Nabídla mi, ať u ní přespím, ale měla jsem na další den schůzku s těmi lidmi z London Stylist Band, takže jsem potřebovala delší dobu na přípravu. Jen co jsem došla domů, zalehla jsem do postele. Jakmile jsem si lehla, přišla mi SMS ,,Dobrou noc lásko. V''. Usmála jsem se a naťukala odpověď ,,Miluju tě!''. Odpověď přišla do dvou minut ,,Já víc.''. Zasmála jsem se, vypnula mobil a položila ho na noční stolek. Každou noc jsme si takhle s Vitou dopisovali. Možná, že to bylo divné, když jsme měli v mobilu ty stejné SMS, ale nám se to prostě líbilo. Vita je to nejlepší, co mě kdy mohlo potkat...
 


Comments

1 http://ellie-xp.blogspot.cz/ http://ellie-xp.blogspot.cz/ | Web | 19. may 2013 at 19:36 | React

jáák z filmu O:-)
píšeš krásně,bavilo mě to od začátku do konce,hlavně když se jedá o Víťu♥

2 Jirka Jirka | Web | 19. may 2013 at 21:57 | React

tak jako mě se dřív taky ty jeho bla bla žvásty nelíbili, ale třeba ve "Feel This Moment" to docela ujde... v "Live It Up" z něho mám takové rozporné pocity :D ale jinak jako JLo je fajn ;)

3 Jirka Jirka | Web | 19. may 2013 at 21:57 | React

*nelíbily :D

4 S-hejvi S-hejvi | Web | 19. may 2013 at 22:34 | React

krásně napsané:))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.