November 2013

hořící keř, the lying game, koblížc! and random post

30. november 2013 at 11:53 | Caroline |  diary

Už jsem vám někdy řekla, že mě nějakej seriál fakt naštval? Jestli ne, tak to přijde teď. Řeknu vám to takhle. Ne, že by mě naštval The Lying Game, protože to je naprosto dokonalej seriál, ale spíš mě překvapil ten konec. To je jako všechno? Bez vysvětlení? Bez dopadnutí vraha? Jako fakt? Ale naštěstí mě uspokojilo to, že jsem konečně v polovině druhý série zjistila, kdo je fakt zabil!

Byli jsme se školou na Hořícím keři a bylo to úžasný. Fakt bezvadnej, dokonalej film. Ani nemůžu najít slova pro jeho popsání. Bylo to tak... Klaním se před autorkou, dámy a pánové. Sice ve chvíli, když tam byl trošku ukázanej ohořelej Palach a jak potom poslali jeho mámě ty fotky, kde byl nahej a ohořelej, tak jsem myslela, že se pobliju, fakt nekecám, ale jinak to bylo skvělý. Dokonce se mi chtělo i brečet, ale přišlo mi to blbý, když nás tam bylo tolik. Přece se neztrapním hned v prváku ne? Určitě se ale na ten film podívejte, i když se o historii nezajímáte, tak moc jak já, protože tohle je film, kterej by měl vidět každej Čech! (A to ještě nevíte, jak krásná tam je moje oblíbená Emma Smetana!)
V úterý, čtvrtek a pátek jsem nebyla ve škole. V úterý na mě asi něco lezlo, strašně mě bolela hlava. Jsem nemocná, no co vám budu povídat. Strašně mě bolí v krku a jsem bez hlasu. Normálně no voice prostě. A chci umřít. Strašně mě řeže v krku, furt se mi tam vytváří sliny, takže nemůžu ani spát, protože furt polykám. Bože, prosím, ať už jsem zdravá! Fakt si nedokážete představit, jak trpím.

KONEČNĚ PŘICHÁZÍM K TÝ NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚCI ZA POSLEDNÍ TEJDNY A DÁVÁM SI TO NA SAMOSTATNEJ ODSTAVEC. Včera jsme byly na mých milovaných Koblížkách! A bylo to úplně něco dokonalýho. Kluci čím dál víc překvapujou, no co si budem povídat. Bylo to celý unplugged a bylo to úžasný. Takový jemnější, řekla bych. Ale kluci byli fakt skvělí. Milí a vtipní jako vždycky. Taky se vyjádřili ke Slavíku. Pokud nevíte o co jde, tak Matěj Ruppert se rozhodl, že na protest kvůli ňákýmu Řezníkovi vrátí svou sošku Slavíka a přidali se k nim i Koblížci a teď i Tomáš Klus. Je mi líto, že to jejich vyjádření nemám natočený, protože to bylo, sice sprostě, ale hezky řečený. Jediný, co si pamatuju je to, že Josie řekl, že jsou to píče a Filda, že jsou to čuráci. :DD Ale jako chválím kluky, za všechno. Maj můj respekt už díky tomu, že vrací sošku Slavíka a díky tomu, že se nebojí říct nahlas svůj názor. Řeknu vám, že pokud ještě máte možnost zajít na nějakej ten koncert z Unplugged Tour Wohnout a Koblížc!, tak jděte, rozhodně nebudete litovat. A Filipovo představení písničky Už mě nenajdou, kterou přejmenoval na Už MI HO nenajdou, mě fakt dostalo :D

fotky pomalu nahrávám sem

videa pomalu nahrávám sem


Teď ve středu pojedu do L hned po škole. Řeknu mámě, ať napíše našemu dějepisářovi, aby mě pustil 12.50, abych mohla jet tím busem, dálkařem, co s ním jezdím každým ráno, abych tam dojela. Zajdu si do knihkupectví, protože si musím koupit Občanský zákoník do práva a asi si i zajdu do papírnictví pro tužky. Pak půjdu asi do pěti odpoledne oxidovat k Teroldovi a od šesti je v knihovně dokument a beseda s lovcem nacistů Stanislavem Motlem. V pátek jedem s mamkou do Prahy na essence výprodej a děsně se těším!! V sobotu pak nejspíš půjdem do mojí nejoblíbenější krypty v Resslově ulici, protože to je moje srdcový místo, ale pokud bude takováhle vánice, tak nedojdu ani do tý knihovny, natož do krypty :D A taky se těším, protože si konečně dám toffee nut latte, který jsem ještě nikdy neměla! Přemýšlela jsem se nad ním a gingerbread latte, ale karamel mám o něco radši než perník, tak jsem se nakonec rozhodla pro toffee. Kdo ví, jestli vůbec budu zdravá.

A teď se jako asi poserete. Ve středu večer jsem volala s taťkou a on říkal, že tam byla babi. A že můj bratránek si přeje k Vánocům Macbook neboli notebook od Apple. A že se o tom bavili s babi a dědou a oni se domluvili, že se zeptaj i mě, jestli bych ho chtěla. Tak mi táta říkal, že ať nejsem blbá a až se mě babi zeptá, tak nemám přemýšlet a hned říct, že ho chci. Tak teda čekám na chvíli, kdy mi zavolá. A pořád nezavolala a já přestávám mít naději... :(( Co se i týká Vánoc, tak vám sem snad brzo hodím můj vánoční wishlist :)

ANI SI NEDOVETE PŘEDSTAVIT, JAK MOC FOTEK JE V CELÝM ČLÁNKU! TO TU SNAD JEŠTĚ NEBYLO.
Tak jo přiznávám, taky jsem se nechala tímhle strhnout. No ale kdo by to nevzal, když Rocketka stojí hodně a takhle vám to vyjde mnohem levněji? Navíc, tu všechnu chválu si BABYLIPS fakt zaslouží. NÁDHERNĚ, ale fakt nádherně voní a 8 hodinou hydrataci dají s přehledem :)


little room details

17. november 2013 at 13:45 | Caroline |  shits
Tak jsem se rozhodla, že vám vyfotím nějaký kraviny u mě v pokoji, abyste viděli, jak můj pokoj vypadá, i když toho asi moc neuvidíte :D
A po sto letech jsem konečně zprovoznila CD věž, či jak se to jmenuje.

Fotka miláčků.

Jsem na ně ujetá! Ale neříkejte, že vy si kelímky ze Starbucksu neschováváte!

Trošičku rozmazaný.

Kousek z knihovny.

Vím, že to je o ničem, ale prostě jsem musela něco přidat a tohle je taková rychlovka.
V úterý jdeme se školou na film Hořící keř a já se děsně těším, protože ten film chci strašně vidět. A včera jsme se s mamkou koukaly na Nástroje smrti:Město z kostí a nevím, co k tomu říct. Překvapilo mě to a zamilovala jsem se do tý úžasný angličtiny Jamieho Bowera! A Lily to tam strašně sluší, fakt skvělej film, tak se mrkněte a já o něm určitě někdy napíšu samostatnej článek :)
A taky mi konečně přišlo CD Mandrage a já ho miluju!! Je dokonalý, strašně mě překvapili :)
Co se týče mýho videa nákupů za měsíc říjen, chci poděkovat všem, co ho viděli. Už tam mám 50 zhlédnutí, mockrát děkuju. Snad příští víkend nebo teď v tejdnu natočím ty oblíbence. Já to říkala, že s mým tempem to bude trvat :D
Taky jsme včera s mamkou jely nakupovat, tak jsem konečně nakoupila i dárky pro bráchy a už mám všechny z krku, kromě babičky u který si ještě nejsem jistá. Taky jsem začala dělat christmas wishlist, kde bude nečekaně moc knih. Hahaha.

A CO VY?

PS: Pamatujete si ještě povídku Ty a já? Nejenže jsem přemýšlela o tom, že z ní udělám celkově příběh i s detaily a ne jenom jednorázovku, až dopíšu nějakou fanfiction, tak jsem ji trošku upravila a poslala ji SEM, takže pokud stojíte o třetí verzi mojí povídky, tak mrkejte :)

TROY / TROJA [2004]

13. november 2013 at 16:33 | Caroline |  best movies
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kdo by neznal slavný příběh Troji? Zamilovaný, ale navíc zabíjecí film, dalo by se říct. A přitom tak krásně natočený. Ano, sice tam jsou některé scény trošku moc hollywoodské a zvlášť v těch bitvách se pěkně řádilo, ale i přesto všechno pasuju tenhle film na jeden z nejlepších.

Popis filmu
V roce 1193 před Kristem unesl Trojský princ Paris krásnou ženu Spartského krále Menelaose, Helenu. Král vyhlásil Trojanům dlouhou válku ve které se setkali největší antičtí hrdinové. V čele Sparty s Achillesem a Troji s princem Hectorem, nejstarším synem krále Priama. Sparta útočila na Trojany, ti je ale statečně odráželi. Jakmile Sparťané přijedou k břehům, dostanou se do chrámu, kde Achilles zajme Parisovu a Hectorovu příbuznou, Bríseovnu do které se zamiluje. Hector zabil Patrocluse, který byl bratrancem Achilla a Hector si ho spletl právě s Achillem, protože si Patroclus oblékl jeho výzbroj. Achilles se Hectorovi pomstil tím, že ho vyzval k boji, kde vyhrál a Hector byl zavražděn. Jeho otec si poté jel pro jeho tělo, které si Achilles odvezl do svého tábora a požádal o jeho tělo, aby mu mohl uspořádat pohřeb. Objeví se tam i Bríseovna o které si král Priamos myslel, že je mrtvá a Achilles jí dá svobodu, proto odejde zpět do Tróji. Achilles mu dá 12 dní míru. Když se poté jdou Trojané podívat na pláž, kde sídlili Řekové, najdou mrtvá těla plné skvrn, podle všeho je zasáhl mor a skoro u moře stojí obrovský dřevěný kůň. Přijmout ho jako dar s tím, že válka skončila. Paris celou dobu říká svému otci Priamosu, že ho přijímat nemá, ale král si nedá říct. Otroci ho dotáhnou do Tróji a tam slaví. Uprostřed noci začnou z koně vylézat skrytí Řekové a začnou celé město vyvražďovat a Tróju vypalovat. Uprostřed toho všeho hledá Achilles svou milovanou Bríseovnu. Dřív ji ale najde Agamemnon, který předtím zabil starého krále Priama a chce z ní udělat otroka. Bríseovna ho zabije nožem a když se na ni vrhnou jeho pomocníci, přiběhne Achilles, který ji zachrání. Mezitím mnoho lidí odvede Hectorova žena tajným vchodem ven z Tróji, který jí ukázala Hector před smrtí. Paris dá meč, který dostal od otce jednomu chlapci, který mu slíbí, že Trója vznikne jinde. Po krátkém hledání Paris objeví Bríseovnu, který Achilla v objetí s Bríseovnou střelí šípem do paty. Poté ho zasáhne ještě několika ranami. Achilles umírá u nešťastné Bríseovny, kterou poté Paris odvádí tajným vchodem ven z Tróji a slibuje Achillovi, že jeho láska bude žít. Druhý den se koná pohřeb Achilla, kde je i Odysseus.

(Omlouvám se za špatné skloňování jmen.)

Můj názor
Na film jsme se dívali ve škole a já se přiznám, že jsem ho neviděla hned od začátku, tak jsem si ho stáhnula a podívala se na něj znovu. Je to nádhernej film. Některý scény jsou sice trošku masakrový, ale tak strašně se mi to líbilo a prostě jsem se zamilovala do Hectora (Eric Bana) a do Achillova (Brad Pitt) těla. Ach, prostě ženská no. Ale bylo mi líto, že umřel Hector a potom i Achilles, protože mě na konci tak napadlo, že Achilles nebyl zas tak moc zlej.

Hodnocení (5/5)
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
I přestože se podle různých zajímavostí film o něco lišil od originálu, nevadí mi to. Tentokrát ne, protože ten film je prostě dokonalej!

halloween, siluety, ravenswood

8. november 2013 at 18:43 | Caroline |  diary
Po dlouhý době se ozývám. Teda, zas tak dlouhý ne, ale přece jenom, trvalo mi to. Jsem děsně líná něco napsat a to mi ani nebudete věřit, jakou námahu mi dalo sesmolit dvě kapitoly Change Your Life (pod tímto článkem)! Psala jsem je v neděli a myslela jsem si, že mi hrábne a jsou i docela krátký a takový smutný, ale nechtělo se mi to nějak extrémně protahovat, aby to nebylo zas tak smutný. Chápete ne?
Před chvílí jsem se dodívala na třetí díl Ravenswoodu. A je to maso. Řeknu vám, nic pro lidi, co se neradi bojí. Já se teda nerada bojím, ale nemůžu se na to přestat dívat. Je to maso. Říkám to poněkolikátý, já vím, ale jestli se na to díváte, tak mi dáte za pravdu. První díl byl zatím nejstrašidelnější, dvojka byla v klídku a u trojky jsem se u jedný scény málem posrala. Zvlášť když se na to díváte potmě, že jo. Ale jinak je to fakt skvělý. Mně se to děsně líbí a nemůžu se dočkat dalšího dílu!!
Asi se divíte, že jsem nepřidala žádnej new in. Já mám totiž tak nějak v plánu nákupy za měsíc říjen natočit a snad se k tomu dostanu zejtra, protože mi už je celkem trapně -_- :D. Taky mě napadlo, že bych mohla natáčet reakce na díly PLL a Ravenswoodu. To si myslím, že je celkem dobrej nápad no ne? Fakt doufám ale že ty nákupy zejtra natočím, protože je konečně víkend, takže bude pohodička a navíc světlo!! Doufám teda.
Další věcí je škola. Vím, píšu o ní v skoro každým článku, ale co jste čekali? To je asi jeden z důvodů proč teď přidávám tak málo. Ne že bych měla málo času, to ne, ale domů jezdím ve tři odpoledne a věřte tomu, že se mi nic moc nechce. Ještě štěstí, že je o hodinu míň, jinak bych vůbec nic nedávala a asi bych se psychicky sesypala. Hahahahaaha. Karel opět pobavil. Ve čtvrtek jsme psali z dějáku a já to napsala na trojku a to jsem měla véééééélikánskej taháček napsanej tužkou na stole (mělo to dva odstavce a v každým asi deset řádků). My máme ale toho hodnýho učitele, kterej úplně nejlepší a já o něm psala v hodně článcích, tak on si nás vždycky zavolal ať mu ukážeme sešit a ten můj otevřel na první stránku a řekl ,,No ty ho máš krásný.'', dal mi z něj jedničku, takže jsem nakonec dostala dvojku. Joooo :D. Taky jsme si ve středu jako třída uspořádali vlastní Halloween. Letos totiž na škole bohužel nebyl, tak jsme si ho udělali sami. A dopadlo to skvěle! Já nejdřív měla v plánu jít jako kostra, ale řekla jsem si, že bílí budou všichni, tak jsem nakonec byla zelená. A všichni mi říkali, že jsem úplně brutální. Tak jsme se šli ukázat třídnímu, ale on tam ještě nebyl, tak jsme tak strašili po škole a šli za ředitelem, že se s ním chcem vyfotit, tak on z toho měl děsnou radost a bylo to prostě strašně hezký. Až ty fotky s ním i třídním budu mít, tak vám je sem šupnu do samostatnýho článku. Vedoucí sítě mi dokonce řekl, že se mu to hodně líbí, učitelka mi pochválila boty a učitel dějáku ze mě byl úplně nadšenej a říkal, že kdyby mě v noci potkal, tak by se počůral a dal mi všechno a ještě by mi dal zlatou cenu za masku :D Měla jsem zkrátka úspěšnej den, no.
Dneska vyšlo CD Mandrage!! A taky videoklip k Siluetám!! A Zuzka si dneska jela to CD koupit a volala mi, jestli ho chci koupit, tak jsem nakonec řekla, že jo a kdyby tam náhodou měli i Sami sebou od Koblih, tak ať mi ho taky vezme a pošle mi to v pondělí :3 A videoklip? Jsem z něj unešená. Vůbec nemám slov a jsem úplně nadšená, že tam je konečně Franta!

Jo a taky jsem zapomněla na jednu věc. KONEČNĚ mám NORMÁLNÍ písničku, která se jmenuje jako já! Děsně se u ní bavím a zjišťuju o sobě samý zajímavý věcí. Najděte si na youtube Rybičky 48 - Karolína a popřemýšlejte o tom, jestli tenhle blog vede normální člověk.
Se Sárynkou a Sylvinkou :*

S Kikou a Market :*

Moje malá maličkost aneb závislák na fb.


Nominuj a buď nominovaný

1. november 2013 at 20:32 | Caroline |  shits
Byla jsem nominovaná od Nuňůů z so-unknown. Jak jsem se u ní na blogu dočetla je to o tom, že o sobě napíšete deset faktů, vymyslíte deset otázek a nominujete pět blogů, kteří v tomto pokračují. Myslím si, že bych to mohli nazývat TAGem :)
Mockrát děkuju za nominaci :)!!

1. Mám dva nevlastní bráchy.
2. Mandrage poslouchám od roku 2008 a Koblížky od roku 2009.
3. Miluju Miley Cyrus.
4. Chci na výšku do Prahy.
5. Chci bydlet v Americe, Itálii nebo zůstat v Praze.
6. Miluju angličtinu a pro změnu nesnáším němčinu!
7. Chci se naučit italsky.
8. Chci si roztáhnout obě ušní dírky, ale maximálně na 8mm.
9. Chci tetování.
10. Chtěla bych se dostat na Novu jako reportérka.

Otázky pro mě:
1. Máš instagram? Jaký? :D
- Bohužel ne, ale pokud dostanu k Vánocům iPhone, tak Instagram bude :))
2. jméno tvojí nejlepší kamarádky?
- Mám dvě. Terku a Renču!
3. Na jakou chodíš školu?
- Jsem v prváku na oboru žurnalistika a média.
4. Co teď máš na sobě?
- Pyžamo :D
5. Jaký je tvůj nejoblíbenější předmět ve škole?
- Asi děják. Máme strašně vtipnýho učitele :D
6. Co sbíráš?
- Plakáty a články Mandrage a Koblihů. A momentálně teda beanies :D Už mám tři!
7. Kdy si naposledy přečetla nějakou knihu?
- Já čtu pořád :). Momentálně mám rozečtenýho Harryho Pottera a prince dvojí krve.
8. Tvoje nejlepší písnička momentálně?
- Těch je strašně! Ale nejvíc teď poslouchám Ellie Goulding - Burn, Mandrage - Siluety, Miley Cyrus - Wrecking Ball a Jaksi Taksi - Signál :)
9. Máš svůj pokoj?
- Jojo :)
10. Kolikátý máš tento blog?
- Fůůů, ani sama raději nevím :D

Otázky pro nominovaný:
1. Jaký je podle tebe nejlepší film?
2. Chceš jít na vysokou? Na jakou?
3. Kterou celebritu máš tak ráda, že bys chtěla vypadat jako ona?
4. Jaký je tvý vysněný povolání?
5. Chtěla bys ses v budoucnosti odstěhovat z Česka?
6. Máš jednu písničku, kterou můžeš poslouchat pořád dokola a nepřestane tě bavit?
7. Kdybys musela jíst celý život jedno jídlo, co by sis vybrala?
8. Do jaké země by ses chtěla podívat?
9. Jak si představuješ ideální dovolenou?
10. Máš ráda animovaný filmy/seriály?

Nominuju: