TROY / TROJA [2004]

13. november 2013 at 16:33 | Caroline |  best movies
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kdo by neznal slavný příběh Troji? Zamilovaný, ale navíc zabíjecí film, dalo by se říct. A přitom tak krásně natočený. Ano, sice tam jsou některé scény trošku moc hollywoodské a zvlášť v těch bitvách se pěkně řádilo, ale i přesto všechno pasuju tenhle film na jeden z nejlepších.

Popis filmu
V roce 1193 před Kristem unesl Trojský princ Paris krásnou ženu Spartského krále Menelaose, Helenu. Král vyhlásil Trojanům dlouhou válku ve které se setkali největší antičtí hrdinové. V čele Sparty s Achillesem a Troji s princem Hectorem, nejstarším synem krále Priama. Sparta útočila na Trojany, ti je ale statečně odráželi. Jakmile Sparťané přijedou k břehům, dostanou se do chrámu, kde Achilles zajme Parisovu a Hectorovu příbuznou, Bríseovnu do které se zamiluje. Hector zabil Patrocluse, který byl bratrancem Achilla a Hector si ho spletl právě s Achillem, protože si Patroclus oblékl jeho výzbroj. Achilles se Hectorovi pomstil tím, že ho vyzval k boji, kde vyhrál a Hector byl zavražděn. Jeho otec si poté jel pro jeho tělo, které si Achilles odvezl do svého tábora a požádal o jeho tělo, aby mu mohl uspořádat pohřeb. Objeví se tam i Bríseovna o které si král Priamos myslel, že je mrtvá a Achilles jí dá svobodu, proto odejde zpět do Tróji. Achilles mu dá 12 dní míru. Když se poté jdou Trojané podívat na pláž, kde sídlili Řekové, najdou mrtvá těla plné skvrn, podle všeho je zasáhl mor a skoro u moře stojí obrovský dřevěný kůň. Přijmout ho jako dar s tím, že válka skončila. Paris celou dobu říká svému otci Priamosu, že ho přijímat nemá, ale král si nedá říct. Otroci ho dotáhnou do Tróji a tam slaví. Uprostřed noci začnou z koně vylézat skrytí Řekové a začnou celé město vyvražďovat a Tróju vypalovat. Uprostřed toho všeho hledá Achilles svou milovanou Bríseovnu. Dřív ji ale najde Agamemnon, který předtím zabil starého krále Priama a chce z ní udělat otroka. Bríseovna ho zabije nožem a když se na ni vrhnou jeho pomocníci, přiběhne Achilles, který ji zachrání. Mezitím mnoho lidí odvede Hectorova žena tajným vchodem ven z Tróji, který jí ukázala Hector před smrtí. Paris dá meč, který dostal od otce jednomu chlapci, který mu slíbí, že Trója vznikne jinde. Po krátkém hledání Paris objeví Bríseovnu, který Achilla v objetí s Bríseovnou střelí šípem do paty. Poté ho zasáhne ještě několika ranami. Achilles umírá u nešťastné Bríseovny, kterou poté Paris odvádí tajným vchodem ven z Tróji a slibuje Achillovi, že jeho láska bude žít. Druhý den se koná pohřeb Achilla, kde je i Odysseus.

(Omlouvám se za špatné skloňování jmen.)

Můj názor
Na film jsme se dívali ve škole a já se přiznám, že jsem ho neviděla hned od začátku, tak jsem si ho stáhnula a podívala se na něj znovu. Je to nádhernej film. Některý scény jsou sice trošku masakrový, ale tak strašně se mi to líbilo a prostě jsem se zamilovala do Hectora (Eric Bana) a do Achillova (Brad Pitt) těla. Ach, prostě ženská no. Ale bylo mi líto, že umřel Hector a potom i Achilles, protože mě na konci tak napadlo, že Achilles nebyl zas tak moc zlej.

Hodnocení (5/5)
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
I přestože se podle různých zajímavostí film o něco lišil od originálu, nevadí mi to. Tentokrát ne, protože ten film je prostě dokonalej!
 


Comments

1 unfounded. unfounded. | Web | 14. november 2013 at 18:49 | React

Tohle strašně skvělej film:3
pokaždý se na něj dívám s taťkou a známe ho už asi nazpaměť :D Jinak máš strašně hezkej blog ^

2 deross deross | Web | 15. november 2013 at 20:45 | React

Já tento film naprosto miluju ....  Hned ze 4 důvodů
1. Brad Pitt je tam zatraceně sexy
2. Miluju filmy s Bradem Pittem
3. Miluju historické filmy
4. Zbožňuju pověst o Achilleovi
BTW: Je tam nádherná pointa , že i válečníka , kterého nedokáže skortit  žádný z tisíců válečníků skrotí bezbranná žena :D
A neber to špatně jsem upřímný člověk a proto napíšu malinkou výtku pokud můžu i když je to dlouhé přečetla jsem to celé , protože  je tahle recenze opravdu  úžasně napsaná , ale myslím , že je spousta lidí , které dlouhý článek odradí a vůbec ho nečtou .... Každopádně palec nahoru :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.