February 2014

TEN, KDO STOJÍ V KOUTĚ [1999/2012]

26. february 2014 at 19:15 | Caroline |  best books
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Dnes, po delší době, jsem se rozhodla, že vám opět ukážu nějaký skvost, který za to stojí. Právě kvůli tomu jsem tuto (i best movies) rubriku založila. Abych vám ukázala, co jste doteď neobjevili. A dnes vám představím tu nejkrásnější knihu na světě.

Charlie právě přichází na střední a nemá žádné přátele. Navíc ho tíží minulost, když mu umřela jeho teta. Píše dopisy o tom, co dělal, co chce udělat, co neudělal, náhodnému člověku a nechce, aby pátral po tom, kdo vlastně ten Charlie je. Po pár dnech na střední se seznámí se Sam a Patrickem, kteří budou ale letos maturovat. Sam se Charliemu ihned zalíbí a Patrick je odvážný gay. Seznámí se i s ostatními lidmi z jejich party a začne chodit s jednou dívkou, přestože je zamilován do Sam. Ti ho provází poznáním nových lidí, prvních lásek, světem drog a sexu, promítání Rocky Horror Picture Show, hledáním dokonalé písně a cítěním se nekonečně.

Můj názor
Naprosto perfektní, krásná a originální kniha. Je celá psána formou dopisů, které Charlie píše a tím se do příběhu mnohem více vžijete a je to osobnější. Přiznám se, že jsem konec knížky obrečela, protože to na mě po dočetní všechno dopadlo. Stephen Chbosky, jste bůh!

A já se taky chci cítit nekonečně!

Hodnocení (5/5)
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Kdybych mohla, dostala by tato knížka mnohem víc bodů. I když, co si budeme povídat, českej obal je děsnej, takže si asi koupím i ten anglickej, protože ten je mnohem hezčí a chci si tu knížku přečíst i v angličtině. Ale ani ten obal vás nesmí odradit, protože obsah je prostě kouzelný.

PS: Doporučuju i film! Najdete ho pod názvem The Perks of Being Wallflower a už jen to, že tam hraje Logan Lerman vás přinutí se na ten film mrknout!

Write some basic things about yourself

22. february 2014 at 17:27 | Caroline

Rozhodla jsem se, že budu dělat challenge, která je původně na 30 dní, ale já ji budu dělat, kdy se mi zachce, jelikož bych nedokázala přidávat každej den.
A první otázkou je Write some basic things about yourselfneboli Napiš pár základních věcí/informací o sobě.
So, let's go!

Asi je jasný, že se jmenuju Karolína, protože je to všude napsaný a je mi 15 let, ale 30. března budu slavit šestnáctiny. Jsem v prváku na střední škole na oboru žurnalistika a média. Narodila jsem se nedaleko Plzně, ale zhruba od čtyř let žiju na Moravě, ale jezdím k taťkovi do Plzně. Úplně nejvíc nenávidím tělák, protože mě nebaví a pokud mám mluvit o těch důležitých věcech, tak je to rozhodně závist, smrt, hádky a život bez lásky. Naopak věcí, který miluju je nehorázně moc. Psát tady věci jako rodina a přátelé mi přijde jako děsný klišé, protože to je přece jasný, že je milujete. Takže miluju Prahu, knihy, filmy, srandu, smích, angličtinu, cestování, nákupy, spánek, postel, čokoládu... Because chocolate makes everything better. Co se týče hudby, tak neposlouchám takovou tu ,,dnešní'' jako takový ty taneční věci a tak a vůbec nemám ponětí, kdo je Maclemore, nebo jak se to píše a ani to nechci zjistit. Mám ráda punk rock, pop rock a jiný žánry, který neumím pojmenovat. Mezi moje TOP interprety patří Mandrage, Koblížc!, ATD, Jaksi Taksi, Paulie Garand, John Wolfhooker, The Snuff a A Banquet. Vůbec neposlouchám rap či hip hop a Paulie je jedinou vyjímkou.
Bloguju přes 6 let, ale na tomto blogu jsem usazená necelý 2 roky. Taky od října 2013 natáčím na youtube. Od té doby co mám instagram, tak na něm jsem absolutně závislá. Umím snad anglicky, mám základy ruštiny a němčiny (ze který neumím ani ň) a chtěla bych se naučit španělsky. Patřím mezi neskutečně líný lidi a přinutit do toho, abych něco udělala je dost často pěknej boj.
A jsem naprosto ujetá na tetování. Až oslavím 18, tak si chci nechat několik tetování udělat!
Mám polodlouhý až krátký hnědý vlasy s fialovým ombré, hnědý oči, plný rty, kulatej obličej jak nafukovací balon a příšernou postavu.
Tak to jsem já :)

spring holidays, come on! we need you

16. february 2014 at 12:56 | Caroline |  diary
Viděli jste někdy línějšího člověka než jsem já? Fakt se divím, že sem ještě někdo chodí, když skoro nepřidávám. Už jsem to říkala minule, že prostě nemám čas a ještě ke všemu nemám o čem psát. Už aby byly prázdniny!
Fakt se na jarňáky těším. Pojedu totiž k taťkovi, kde na mě čeká La Familia mikina a ještě plato Kinder vajíček. 😍 A taky pojedeme se Zuzkou do Prahy na nákupy, protože ona chce nějaký okovaný Vansky, jako má Nikol Moravcová a já bych si ráda zašla do LUSHe, protože chci šampon, kondicionér a něco na odlíčení. Doufám, že bude aspoň trošku hezky, protože když jsme tam byly v zimě, tak bylo nádherně, teplo a svítilo sluníčko. A kdybychom už šly do toho LUSHe do Palladia, tak bychom se mohly stavit i v Claire's, dm a možná TOPSHOP, kam chodíme pokaždý a jediný, co si tam koupíme jsou pyžama nebo kalhotky 😃. Myslím si, že když půjdu do dm v Praze, tak tam určitě budou mít ty novinky od Essence, protože kdoví, kdy to sem, do tý naší prdele dojde. A taky mám domluvený, že pojedeme s babi a Pájou zase do Plzně na sushi, tak se těším, protože to je mňamka! A dáme si zmrzlinu ze zelenýho čaje ❤️, která je mimochodem brutálně dokonalá. A kousek od toho sushi je zas Teta drogerie, kde mají mimochodem hrozně moc věcí a to je jako fakt dorgerie, protože to nemají ani u nás, i kdybych spojila tři drogerie dohromady.
Mimochodem jsem si tenhle tejden udělala radost a koupila si pár kosmetických věcí. Konečně jsem si koupila nějakej pořádnej makeup a koupila jsem si Fit Me od Maybelline, kterej měli zlevněnej z 350,- na 250,- a kterej je naprosto dokonalej. Ještě jsem si pořídila tu bázi pod makeup od Rimmel, řasenku od Essence (mám tu fialovo a je to ta nejlepší řasenka, jakou jsem kdy měla!) a ještě jsem koupila micelárku od Garnier, která byla taky zlevněná. Koupila jsem toho samozřejmě víc, ale všechno uvidíte příští tejden v nákupech za únor. A když jsem u těch videí, tak chci poděkovat za 80 odběratelů!! Naprosto tomu nemůžu uvěřit!
Teď v pátek byl naprosto nejlepší den! S holkama jsme si zašly na pizzu, měly jsme salámovou a šunkovou 💜, a pak jsme přespaly u R. Kecaly jsme asi do tří do rána a druhej den vstávaly po desátej. Taky jsme od R dostaly vánoční dárky. Dala nám deodorant Play It Up od Playboye, kterej voní úplně úžasně a já si snad půjdu očichat další deodoranty a parfémy od nich a OREO, který miluju a už jsem ho včera večer sežrala 😃. Já pak šla s mámou a jejím přítelem na oběd, opět na salámovou pizzu 😃 a od dvou jsme šli na wellness do Alexandria. Je celkem výhoda mít tak blízko lázně. Plavali jsme v bazénu, byli ve vířivce, v bylinný sauně, kterou jsem si zamilovala a mnohem víc. Byli jsme tak dvě hodiny a já v 16.45 jela domů.
A pozor, ještě jsem se vám nepochválila, jak mi to teď jde ve škole! Mám samý dvojky a jedničky, jednu trojku. Ale ještě nám nedala ty známky z práva, takže ty mi to hezky zkazí, páč jsem ten test jako vždycky dosrala a budu ráda, když dostanu aspoň horší trojku 😃

Tak to byl teda tak nějak můj život v textu a pokud ho chcete vidět ve fotkách, tak jděte na INSTAGRAM

PS [18:39] - Změnila jsem vzhled blogu. Je to pořád jednoduchý, ale chtěla jsem to jarní, protože černobílý vzhled mě už opravdu nudil!

EDIT [17.2. - 17:11] : 1. března jdu na Mandrage do Plzně!!


'cos you know best what's good for you, don't be afraid to find it out

9. february 2014 at 11:03 | Caroline |  diary
Chápu, že to je se mnou hrozný. Vůbec nepřidávám, nechodím na oblíbený blogy a jsem prostě blogově neaktivní. Dalo by se říct, že se víc věnuju youtube a videím. Připravuju si různý intra v iMovie a na blog tak nějak kašlu. Je mi to líto, ale vůbec nevím, co bych měla psát.
Nicméně jsem se rozhodla, že vás aspoň trošku poinformuju, co se u mně vlastně děje. Tak nějak nic, dalo by se říct.
Když teda nepočítám vysvědčení. S tím jsem se vám ještě nepochválila. Mám teda jeden čtverec z práva, asi čtyři trojky a jinak dvojky a jedničky. A jsem v klídku. Nikdo nebyl naštvanej a já taky ne. I když si pořád říkám, že bych se mohla začít učit, když chci jít na Karlovku :D My už máme totiž s Pájou všechno naplánovaný. Prvák, druhák, Vídeň, Španělsko, třeťák, čtvrťák a vejška :D Jsme prostě totálně nenáročný.
Jinak, jak jsem psala ve wishlistu, že chci mikinu La Familia od Paulieho Garanda, tak už přišla :3 Poslala jsem si ji k babi, protože jsem momentálně švorc, takže tak. A už se nemůžu dočkat až pojedu na začátku března k taťkovi na jarňáky a konečně ji budu mít!
Včera jsem dočetla Harryho Pottera. A je to za mnou. A celou noc jsem přemýšlela nad tím, jak ten Harry vlastně dopadl. Všechno, cose tam stalo. Jak to bylo geniálně vymyšlený. Jak tam na sebe navazovali některý věci, co už se staly a tak. Nejlepší série, forever prostě.
Jinak viděli jste poslední díl Ravenswoodu? Ten byl šokující, jako prase. Úplně jsem se na to dívala se zakrytýma očima :D A poslední díl The Carrie Diaries? Tak ten byl krásnej a smutnej. Nejdřív jsem brečela štěstím, pak zas smutkem a potom pro změnu radostí. A třikrát jsem teda ještě u žádnýho 45 minutovýho seriálu nebrečela. A doufám, že udělaj, jak u Ravenswoodu, tak u The Carrie Diaries další sérii, protože to skončilo, tak napínavě, že to takhle prostě nesmí skončit! A to jsem vám ještě nevyprávěla o Violettě. To je taky moje hezká závislost :D
A když už jsem dočetla toho Harryho Pottera i poslední díl Roztomilých malých lhářek, tak jsemněkolik dní přemýšlela nad tím, co budu číst teď. Nakonec po dlouhým přemýšlení jsem se rozhodla pro první díl Hra lží a The Mortal Instruments: Město z kostí, tak jsem zvědavá, jaký to bude! :)

my huge wishlist for 2014

1. february 2014 at 20:13 | Caroline |  wishlist
Jelikož to je momentálně s mým přidáváním bídný víc než dost, protože nemám nic, co bych vám mohla ukázat či vzkázat, tak jsem se rozhodla vám ukázat, jak si věřím v tom, co všechno tenhle rok chci sehnat! PS: Logicky, tam kde jsou fajfky, tak ty věci už mám.

Balistika - Stmívání nebo Butterball , kondicionér - American Cream (doslova láska na první čuchnutí <3) , šampon - Curly Wurly , pleťová voda - Tea Tree Water , odličovač - Ultrabland (kterej tady chybí) , odličovací mléko - 9 to 5 (který tady taky chybí)

Tvářenka - Essence , korektor - Affinitone by Maybelline , bronzer - Essence nebo NYC , rozjasňující jumbo tužka - Essence , babylips - Peach Kiss, Mint Fresh, Intense Care, Cherry Me by Maybelline , paletka očních stínů - In The Buff by W7 , báze pod makeup - Stay Matte Primer by Rimmel , rtěnky - Essence a Rimmel , řasenka - Essence , makeup - Fit Me by Maybelline nebo Stay Matte by Rimmel nebo Affinimat by Maybelline (raďte!!) , balzámy - Eos , štětce - Essence a Zoeva , pudr - Essence

Bunda - New Yorker [jakou jsem si koupila, uvidíte v nákupech za únor :)], řetěz na krk - Claire's , dvojprsten - Claire's , maxi sukně - New Yorker , crop topy - New Yorker nebo Topshop [samozřejmě až zhubnu, to je jasňačka ;)] , skejtový ponožky - SkaterSocks.cz , mikina La Familia - Paulie Garand (která tady chybí) , džíny s kšandami (který tady taky chybí)MÁM NOVÝ VIDEO! TENTOKRÁT SE O MNĚ DOZVÍTE NĚCO NOVÝHO :) 50 RANDOM FACTS ABOUT ME a to v necelých čtyřech minutách :D