TEN, KDO STOJÍ V KOUTĚ [1999/2012]

26. february 2014 at 19:15 | Caroline |  best books
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Dnes, po delší době, jsem se rozhodla, že vám opět ukážu nějaký skvost, který za to stojí. Právě kvůli tomu jsem tuto (i best movies) rubriku založila. Abych vám ukázala, co jste doteď neobjevili. A dnes vám představím tu nejkrásnější knihu na světě.

Charlie právě přichází na střední a nemá žádné přátele. Navíc ho tíží minulost, když mu umřela jeho teta. Píše dopisy o tom, co dělal, co chce udělat, co neudělal, náhodnému člověku a nechce, aby pátral po tom, kdo vlastně ten Charlie je. Po pár dnech na střední se seznámí se Sam a Patrickem, kteří budou ale letos maturovat. Sam se Charliemu ihned zalíbí a Patrick je odvážný gay. Seznámí se i s ostatními lidmi z jejich party a začne chodit s jednou dívkou, přestože je zamilován do Sam. Ti ho provází poznáním nových lidí, prvních lásek, světem drog a sexu, promítání Rocky Horror Picture Show, hledáním dokonalé písně a cítěním se nekonečně.

Můj názor
Naprosto perfektní, krásná a originální kniha. Je celá psána formou dopisů, které Charlie píše a tím se do příběhu mnohem více vžijete a je to osobnější. Přiznám se, že jsem konec knížky obrečela, protože to na mě po dočetní všechno dopadlo. Stephen Chbosky, jste bůh!

A já se taky chci cítit nekonečně!

Hodnocení (5/5)
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Kdybych mohla, dostala by tato knížka mnohem víc bodů. I když, co si budeme povídat, českej obal je děsnej, takže si asi koupím i ten anglickej, protože ten je mnohem hezčí a chci si tu knížku přečíst i v angličtině. Ale ani ten obal vás nesmí odradit, protože obsah je prostě kouzelný.

PS: Doporučuju i film! Najdete ho pod názvem The Perks of Being Wallflower a už jen to, že tam hraje Logan Lerman vás přinutí se na ten film mrknout!
 


Comments

1 Koňomilka Koňomilka | Web | 3. march 2014 at 17:15 | React

Ahoj, ráda bych ti oznámila, že jsem tě nominovala, více informací na mém blogu. Budu ráda, pokud se zůčastníš.

2 Lywia Lywia | Web | 7. march 2014 at 21:51 | React

Už dlouho se chci kouknout na ten film a samozřejmě si přečíst knížku. I když to asi bude trvat dýl,jelikož si vždycky musím přečíst nejdřív knížku a až pak film :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.