June 2014

2 roky

21. june 2014 at 12:33 | Caroline |  diary
Dneska to jsou dva roky, co mě opustila má láska. Bolí to pořád stejně.

18. ČERVNA 1942

18. june 2014 at 16:13 | Caroline |  diary

Zemřeli, abychom my mohli žít.

Co živi budeme, měli bychom se cítit poctěni, že jsme měli takové krajany. I díky jim všem žijeme stále v této zemi, i díky nim ta země je a zůstane naše. Je to snad málo?
Nezapomeňme na tyto hrdiny, kteří své životy položili za stát.

Článek z minulého roku ZDE.

a smile is my mask

14. june 2014 at 16:56 | Caroline |  diary
Nedokážete si představit, jak jsem děsně vynervovaná z toho, že škola půjdeme do školy už jen 10x! God, je to děsný. Úplně nepředstavitelný. Kam se celej ten rok v prváku poděl? Vždyť je to jako včera, co jsem brečela poslední den na základce, co jsem šla první den na střední a nemohla s kámoškou najít třídu, co jsem se vrátila ze seznamováku z Itálie. A najednou bum. Je tady půlka června, konec prváku, začátek prázdnin a ani se nenadějeme a půjdeme do druháku. Chtěla jsem napsat možná, ale vím určitě, že nepropadnu, což je super, ale už to není tak smutně vtipný.
Přiznám se, že jsem propadala z němčiny. Sice to nebyla čistá koule, bylo to nějak 4,68, ale, ALE (!) teď nás čeká test na 4 fáze, což je taková vstupenka do druháku. Jen taková malá vec rozhoduje, jestli půjdem do druháku nebo se uvidíme v srpnu. První fázi už máme za sebou. Teda jen dvě dvojice ze třídy, protože na ostatní se ještě nedostala řada a kdo myslíte, že šel první? Samozřejmě, že MY s Pájou! Naštěstí jsme to daly dobře, dokonce nám učitel řekl, že jsme postavily laťku vysoko a dostaly jsme jedničku váhy 8, takže se můj průměr okamžitě vyhoupl na 3,50! Neuvěřitelný. Myslím, že esej bych taky mohla dát, počítám nejhůř na 2-. Horší jsou ty zbývající dva testy z gramatiky. Budu se muset naučit, protože chci z němčiny trojku! A nebudete mi věřit, jak se mi zadařilo v právu. Psali jsme test a já dostala 3, 2 a 1-, což taky nechápu a můj průměr je 3,15!! Karle, co se s tebou děje? Překvapuješ!! Teď ve středu budu ještě z práva psát test ze závazkovýho práva, protože mi chybí, tak se musím fakt našprtat, protože chci i z práva trojku. A posledním ohrožením je matika. Řekněte mi, kdo chápe matiku? Mám z ní průměr 3,59, ale teď jsme psali test, kterej, si myslím, dopadl dobře a ještě budeme psát v pondělí z poněkud lehkýho učiva, tak bych to mohla na tu trojku taky dostat. A chápete to? Jestli to všechno vytáhnu na trojky, tak budu mít jen tři trojky na vysvědčení, což se mi ještě NIKDY nestalo!! Z angličtiny budu mít za 2, mohla jsem mít 1, ale je to o pár setin, z češtiny nevím, počítám, že nejhůř za 2, z dějáku za 1, prej mám krásnej sešit, ze zemáku taky za 1, informatiku nevím, mohla bych mít za 2, pokud dobře napíšu poslední test, z PEKu za 1, to nepotřebuje komentář, účto taky za 1, tam mám nejlepší průměr= 1,17 (:D) a ze ZPV myslím, že 1, protože mám dobrej průměr. A co vaše známky?
A to jsem vám ještě neřekla, jak moc se těším do toho Řecka. Sice se mi moc nechce kvůli tomu, že budu muset do plavek a no nemám se čím chlubit, ještě se leknou, že moře vyvalilo velrybu, ale když tohle nepočítám, tak to bude boží. Beru i Štěpu, takže bude moc fotek! Budu ho mít u sebe v letadle, takže budou i nějaký fotky z letadla. Už mám daný i knížky do čtečky. Mám tam 2. díly Vampýrké akademie do který mě a kámošku přinutila druhá kámoška, protože jsme viděly film a úplně se zbláznily do Dimitrije. A pak tam mám i pár knížek v angličtině, tak uvidíme, jestli něco z toho přečtu. Beru si o 4. díl Nástrojů smrti a nemůžu se dočkat, až ho budu číst, protože jsem asi před týdnem dočetla 3. díl. Mám danou i muziku v empéčtyřce, protože mobil nechci mít v letadle zapnutý, i kdybych vypnula signál (víte, co myslím), mám z toho prostě děsnej strach.
Ve škole je to jinak ale děsně v klidu, protože kvůli maturitám a různých kurzům jsou učitelé pryč. Třeba v úterý první hodinu jsme měli ve škole nějakýho kluka s holkou a s nima 5 Američanek! Fakt Američanek, já z toho byla vyjukaná ještě zbytek dne a dokonce i ten následující. Vezmu, kdybych studovala na škole třeba v Praze, ale kde se ve Vsetíně vzaly Američanky? Ale bylo to úplně drsný, povídali jsme si s nima a bylo to moc super, protože jsem jim dokonce rozumněla! A ještě nám odpadly dvě hodiny těláku, takže to byla úplná výhra. Ve čtvrtek jsme se místo ájiny dívali na film. Myslím, že se jmenoval NONSTOP nebo nějak tak a bylo to takový tragický v letadle a dobrý to bylo. A v pátek v němčině (taky dvouhodinovka!) jsme se dívali na film Vlna, kterej se ale jmenuje Náš vůdce, tak nevím, proč to pojmenovali Vlna. Já už ho viděla na základce a moc se mi líbil, tak jsem byla ráda, že jsme se na něj dívali.
A ještě jednou věcí jsem se nepochválila. 11. června 2014 jsem konečně dopsala Šílenou! Nechápu, jak jsem to během necelýho půl roku zvládla, ale dopsala jsem! Není to sice nic dlouhýho, je to novela, ale i tak jsem na ni hrdá. Můj první rukopis, kterej jsem dopsala. Posílala jsem ho do Šuplíku.cz. Určitě vám pak dám vědět!
A jak jste na tom tak celkově VY?

Řekla jsem si, že vás dneska trošku pobavím, takže tady máte naši upravenou fotku z doby, když jsme byli na třídním výletě.

ZLÍNSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL | NEBE

7. june 2014 at 11:46 | Caroline |  diary

FOTOGRAFIE Z NAPROSTO ÚŽASNÝHO KONCERTU NAJDETE ZDE.


PÁR VIDEÍ NALEZNETE ZDE.


Rozhodně o tomto koncertě napíšu i samostatný článek, kterej bude asi trochu delší a budete si na něj muset chvíli počkat :)

HAPPY SECOND BIRTHDAY MY BLOG

3. june 2014 at 15:40 | Caroline |  diary

btw. nějak jsem to včera zapomněla zveřejnit

2 ROKY.

2 ROKY.
2 roky.

Neuvěřitelný.
Když si to tak dokola říkám si, kde se ty roky vzaly. Vždyť je to jako včera, co jsem si založila tento blog a říkala jsem si: ,,Tady vydržím. Dlouho."
Událo se tady toho hodně. Aspoň stokrát byl změněn vzhled blogu (víte přece, jak u ničeho nevydržím), nespočetkrát přeměněny rubriky a tak. Vlastně jsou tady zapsaný moje poslední 2 roky života, tzn. od 14 let. Tenhle blog zažil dobu mý 1d mánie, která je naštěstí už dlouho pryč.
Těším se, až to za rok zase oslavíme! :)