Praha očima studentky

21. august 2014 at 13:04 | Caroline |  diary
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych vám napsala o našem tripu do Prahy, kterej dopadl trochu jinak, než jsme měli v plánu.
Do Prahy jsme jeli v neděli 10. srpna 2014. Nejdřív jsme se byli opět podívat do krypty v pravoslavném chrámu, nebo katedrále nebo jak tomu vlastně říkají, v Resslově ulici. Já se do krypty moc ráda vracím, protože mě to neskutečně fascinuje a člověk si zde hezky srovná hodnoty v životě. Ještě jsem si tam koupila dva pohledy, který vám brzo ukážu :). Jelikož byla neděle, tak se všude konaly různé mše a byl otevřený i pravoslavný chrám. Já se tam chtěla už dlouho podívat, protože nahoře na kůru je stále rozstřílené zábradlí, právě z boje, tak jsem to chtěla vidět. Viděla jsem a spokojeně jsem odešla.
Děda pak auto zaparkoval na parkovišti a vydali jsme na Václavák. Tady jsme vyšli nahoru do knihkupectví, kde jsem si koupila několik knih (vše, co jsem si koupila uvidíte na konci měsíce v new in článku) a ještě prošli pár obchodů. Nakonec jsme se zastavili v Bageterii na obědě a já pak s babi ještě skočila do New Yorkeru. Právě v Bageterii se děda rozhodl, že bychom mohli jít na Pražskej hrad. Takže jsme po obědě vyrazili na Staromák a odtud do Pařížský, protože babi chtěla do LV. A pak jsme už šli přes Karlovo most, po Zámeckých schodech až do chrámu sv. Víta. Chrám sv. Víta je mimochodem naprosto nádherný, rozhodně jeho návštěvu doporučuju :). Poté jsme prošli Zámeckými zahradami, kolem domu, kde žil Jan Neruda, přes Karlovo most až zpátky na parkoviště. Ještě jsme se zastavili na Zličíně na večeři a jeli domů.
V galerii najdete mnoho fotek, určitě se mrkněte, protože si myslím, že za to stojí :)!

VSTUP DO GALERIE

 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.