Já a moje zkušenost s pescetariánstvím

19. october 2014 at 19:04 | Caroline |  diary
Pokud můj blog sledujete delší dobu, určitě jste si před pár měsíci všimli slova pescetariánka v mém medailonku. Toto slovo ale před dvěmi měsíci zmizelo.
Abych vysvětlila o co jde. Všichni známe vegetariány či vegany. Nyní se ale začalo rozšiřovat i raw food či samotné pescetariánství o kterém budu psát. Existuje samozřejmě i pollotariánství či pescopollovegetariánství. Pokud vás tyto alternativní směry stravování zajímají, nebojte se mrknout na googlu.
Já osobně začínala jako vegetariánka. Pár týdnů jsem nejedla maso, ale neskutečně mi chyběly ryby, protože lososa a tuňáka naprosto miluju a dokázala bych pro ně zabíjet. Tak jsem zabrousila na náš již zmiňovaný google a hledala jsem, až jsem našla pescetariánství. Abych uvedla na pravou míru, co vlastně pescetariánství je, tak je to druh stravovaní při kterém vynechávate maso (drůběž, červené atd), ale smíte ryby, mléčné výrobky a jiné živočišné produkty.
Tak jsem tedy přešla na pescetariánství.
A bylo to super.
Pokud se ptáte, co jsem jedla, tak jsem si kupovala např. ďobáčky, což je naprosto dokonalá věc, kterou si dám ráda i teď. Jde o ochucené sójové proužky, které osmažíte a můžete je jíst. Dále jsem jedla úplně normální věci jako cuketu či brokolici na tisic způsobů. Ani si nedovedete představit, jak zajímavě můžete tyto jídla připravit!
Problém nastal ve chvíli, kdy jsem měla odjet na prázdniny k taťkovi. Protože věřte tomu nebo ne, ale žít v rodině, kde jste jediným člověkem, který nejí maso, je mnohem složitější a horší, než se na první pohled zdálo. Nezbylo mi nic jiného než se k masu vrátit.
Mým prvním masem po těch měsících byl kebab a světe div se, nic mi nebylo! Ani blbě, ani se jídlo nevrátilo. Z toho jsem totiž měla největší strach, že když si najednou dám maso po takové době, můj žaludek to prostě odmítne. Naštěstí se tak nestalo. Tak jsem si řekla, že se k masu teda vrátím.
Až na dovolené jsem si ale uvědomila, jak hrozné to muselo pro tělo být. Být půl roku bez masa. A samo mi to dalo najevo. Dvakrát jsem trpěla střevními potížemi a ne, jídlem to fakt nebylo, protože jsem jedla jen to, co jsem znala a vodu z kohoutku jsem taky nepila. Navíc jsme byli v Řecku, takže mi nic takového nehrozilo. Nejhorší to ale bylo ve chvíli, kdy jsem zkolabovala na zastávce při čekání na autobus. Na tu chvíli, kdy jsem přestala vidět a jen se mi točil celý svět, asi nikdy nezapomenu. Mohlo to být z toho neskutečného vedra, ale stejně se všichni přiklání k tomu, že to bylo kvůli mému životu bez masa.
To ale neznamená, že se teď láduju masem o 106. Např. vůbec nejím krkovici či podobné maso, protože se mi z toho dělá naprosto blbě a navíc mi to ani nejde rozkrájet (:D).

Ano, byla jsem pescetariánkou přes půl roku a pokud byste se mě zeptali, jestli bych se k tomu vrátila, tak řeknu ano, ale až v době, kdy budu žít sama a budu vařit sama sobě, protože takový život nejde skloubit, pokud žijete ve společnosti plné masožroutů :)
 


Comments

1 wendy wendy | Web | 19. october 2014 at 20:31 | React

Já nejsem nic z toho. Jen si moc nedopřávám maso. Já vím, k mý váze a při tom jak jsem hubená bych měla, ale já jsem hrozně vybíravá a když se mi maso nelíbí vzhledově nebo je tam nějaká nedokonalost atp, tak prostě to nejim:-D Já vím, je to divný soudit podle vzhledu!!!
A teď se cejtim provinile, že ho moc nejim uhm.

2 MaikelR MaikelR | Email | 16. january 2017 at 19:38 | React

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.